Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Αθλητικές Αθλητικοί Αγώνες - Διακρίσεις

Αθλητικοί Αγώνες - Διακρίσεις

2009-2010: Πρώτη θέση στους σχολικούς αγώνες στίβου Λυκείων στο άλμα εις μήκος για το μαθητή Μιχαήλ Β. Κωνσταντά, ο οποίος συμμετείχε και στη Β' φάση - Νότιος Όμιλος του Σχολικού Πρωταθλήματος Κλασσικού Αθλητισμό, στην πόλη της Ιεράπετρας.

kvnstantas.bmp - 2.68 Mb

2009-2010: Συγκροτήθηκε ποδοσφαιρική ομάδα του σχολείου, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ.Παπαρίδη Ηλία και συμμετείχε σε σχολικούς αγώνες.

podosfairo.jpg - 253.67 Kb

2013-2014: Συγκρότηση ομάδας καλαθοσφαίρισης κοριτσιών, με υπεύθυνο καθηγητή τον Καβουρίδη Βασίλειο.

- Λέρος: Αγώνες καλαθοσφαίρισης - 1η θέση ομάδα ΓΕΛ Πάτμου

- Κως: Αγώνες καλαθοσφαίρισης

2015-2016: Συγκρότηση ομάδας καλαθοσφαίρισης κοριτσιών, με υπεύθυνο καθηγητή τον Σάρρα Σταύρο.

- Πάτμος: Αγώνες καλαθοσφαίρισης - 1η θέση ομάδα ΓΕΛ Πάτμου

Διάκριση μαθήτριας του σχολείου μας

Η μαθήτρια της Β΄ Λυκείου Πάτμου Άννα ? Μαρία Ψαλλιδάκη του Παναγιώτη αθλήτρια Ελευθέρας ? Ελληνορωμαϊκής Πάλης στην ομάδα «Μίνωας Π.Α.Σ. Ηρακλείου»:

- Στις 28-06-2014 συμμετείχε στο παγκρήτιο πρωτάθλημα και πήρε χρυσό μετάλλιο. Είναι πρωταθλήτρια Κρήτης στην κατηγορία των 58 κιλών.

- Την 01-02-2015 συμμετείχε στο πανελλήνιο πρωτάθλημα και κέρδισε την 4η θέση στην κατηγορία των 56 κιλών. Προκρίθηκε για το πανελλήνιο τελικό πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη.

Προπονητής της είναι ο κ. Κωστής Χριστοφόρου, ο οποίος βρίσκεται στην Κρήτη και ο κ. Παναγιώτης Ψαλλιδάκης στην Πάτμο.

Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας τη συγχαίρει και εύχεται να συνεχίσει με επιτυχία τους αγώνες της.

2018-2019

1η θέση στο σχολικό πρωτάθλημα στίβου Δωδεκανήσου στο αγώνισμα σφαιροβολίας στη μαθήτρια της Γ' τάξης Τζοάνα Μπουτσάι . Οι αγώνες διεξήχθησαν στο νησί της Ρόδου. Τη μαθήτρια συνόδευσε η καθηγήτρια του σχολείου Χαλάστρα Ιωάννα.