Δράσεις 2018-2019

26 Σεπτεμβρίου 2018: Εκκλησιασμός στα πλαίσια της τοπικής γιορτής στην Ιερά Μονή Ιωάννη του Θεολόγου.

28 Σεπτεμβρίου 2018: Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Υπεύθυνη καθηγήτρια: Χαλάστρα Ιωάννα.

3 Οκτωβρίου 2018: Παρουσίαση μουσικού θεάματος από το Λύραυλο 5η-6η ώρα στην αίθουσα πολλαπλών παρουσία των μαθητών της Α και Β τάξεως του σχολείου.

15 Οκτωβρίου 2018: Σεμινάριο περιβαλλοντικής δράσης της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου "Keep Aegean Blue", από την ιδρύτρια του "All For Blue" Κα Τοπούζογλου Κατερίνα στην αίθουσα πολλαπλών, παρουσία του Έπαρχου Περιφερειακής Ενότητας Καλύμνου Κου Θεμέλαρου Ιωάννη και της Σημαιοφόρου Λ.Σ. υπεύθυνης Περιβαλλοντικών θεμάτων στην Λιμενική Αρχή Πάτμου Κα Μπαϊράμη Ελένη. Το σεμινάριο παρακολούθησαν οι μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου. Αφού τονίστηκε η ιδιαίτερη σημασία του περιβάλλοντος και της θάλασσας στη ζωή του ανθρώπου από την διευθύντρια Κα Γαμπιεράκη Χρυσή, ακολούθησε χαιρετισμός από τον Έπαρχο Περιφερειακής Ενότητας Καλύμνου Κο Θεμέλαρο Ιωάννη.

24 Οκτωβρίου 2018:   Έτος Μαθηματικών . Υπεύθυνος καθηγητής: Παπαδόπουλος Ιωάννης.

10 Νοεμβρίου 2018 : Συμμετοχή στον 79O Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικών, "Ο ΘΑΛΗΣ". Υπεύθυνος καθηγητής: Παπαδόπουλος Ιωάννης.

23 Νοεμβρίου 2018: Παγκόσμια Ημέρα για τα Δικαιώματα του Παιδιού. Υπεύθυνος καθηγητής: Μεγαρίτης Νικόλαος.

07 Δεκεμβρίου 2018: Δράση για την Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία. Υπεύθυνη καθηγήτρια: Αρβανιτίδου Ελευθερία.

19 Ιανουαρίου 2019: Οι μαθητές που διακρίθηκαν στον 79O Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικών, "Ο ΘΑΛΗΣ", συμμετέχουν στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικών "Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ".
Υπεύθυνος καθηγητής: Παπαδόπουλος Ιωάννης.

25 Ιανουαρίου 2019: Παρουσίαση των ερευνητικών εργασιών Α τετραμήνου της Α και Β Λυκείου στην αίθουσα πολλαπλών σε όλους τους μαθητές του σχολείου. Υπεύθυνη καθηγήτρια: Αρβανιτίδου Ελευθερία.

31 Ιανουαρίου 2019: Γιορτή Τριών Ιεραρχών 6η -7η ώρα, εκδήλωση στην αίθουσα πολλαπλών. Κοπή της Βασιλόπιττας για τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.

6 Φεβρουαρίου 2019: Ημέρα μνήμης του Ολοκαυτώματος. Εκδήλωση 6η-7η ώρα στην αίθουσα πολλαπλών παρουσία όλων των μαθητών του σχολείου. Υπεύθυνη καθηγήτρια: Αρβανιτίδου Ελευθερία.

15 Φεβρουαρίου 2019: Παγκόσμια Ημέρα Ελληνικής Γλώσσας. Εκδήλωση 6η-7η ώρα στην αίθουσα πολλαπλών παρουσία όλων των μαθητών του σχολείου. Υπεύθυνη καθηγήτρια: Σπύρτου Σοφία.

08 Μαρτίου 2019: Πανελλήνια Σχολική Μέρα κατά της Βίας στο Σχολείο. Εκδήλωση 6η-7η ώρα στην αίθουσα πολλαπλών παρουσία όλων των μαθητών του σχολείου. Υπεύθυνη καθηγήτρια:Αρβανιτίδου Ελευθερία.

20 Μαρτίου 2019: Συμμετοχή στο Πείραμα του Ερατοσθένη για τον υπολογισμό της ακτίνας της Γης, στις 12:00  για τους μαθητές της Α' και Β' Λυκείου. Υπεύθυνος Καθηγητής: Μεγαρίτης Νικόλαος.

13 Mαΐου 2019: Παρουσίαση των ερευνητικών εργασιών Β τετραμήνου της Α και Β Λυκείου στην αίθουσα πολλαπλών στους μαθητές της Α και Β Λυκείου. Υπεύθυνη καθηγήτρια: Αρβανιτίδου Ελευθερία.