Δράσεις 2016-2017

• 26 Σεπτεμβρίου 2016: Εκκλησιασμός στα πλαίσια της τοπικής γιορτής στην Ιερά Μονή Ιωάννη του Θεολόγου.

• 04 Οκτωβρίου 2016: Εκδηλώσεις στα πλαίσια του εορτασμού της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού. Υπεύθυνος καθηγητής: Σάρρας Σταύρος.

• 17 Οκτωβρίου 2016:  Εκπαιδευτικές δραστηριότητες Επιστήμη, Τέχνη και Μαθηματικά σε απομακρυσμένα σχολεία στους μαθητές του σχολείου από το Μουσείο Ηρακλειδών.

• 21 Οκτωβρίου 2016: Επίσκεψη - Επιμόρφωση στους εκπαιδευτικούς ΠΕ04 του νησιού στο εργαστήριο φυσικών επιστημών του Γενικού Λυκείου από τον υπεύθυνο ΕΚΦΕ Κω κ. Παπαδάκη Ιωάννη.

• 26 Οκτωβρίου 2016: Άσκηση σεισμού μετά απο ενημέρωση μαθητών και καθηγητών. Η άσκηση πραγματοποιήθηκε μαζί με το Γυμνάσιο Πάτμου. Υπεύθυνος καθηγητής: Παπαδόπουλος Ιωάννης.

• 12 Νοεμβρίου 2016: Συμμετοχή στον 77ο Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό "Ο Θάλης". Υπεύθυνος καθηγητής: Παπαδόπουλος Ιωάννης.

• 07 Δεκεμβρίου 2016: Ομιλία στα πλαίσια του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Διαβήτη από τον Διευθυντή - Ιατρό του Κέντρου Υγείας Πάτμου κύριο Ασλάνογλου Δαμιανό. Υπεύθυνοι καθηγητές: Μελιανός Νικόλαος.

• 15 Δεκεμβρίου 2016: Εκδήλωση στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Ατόμων με Αναπηρία  στους μαθητές του σχολείου. Υπεύθυνη καθηγήτρια: Γαϊτανίδη Ευανθία.

• 15 Δεκεμβρίου 2016 στις 14:30-21:00: Βιωματικό Εργαστήρι , στους εκπαιδευτικούς του σχολείου απο την ΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ "ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ" ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ. Υπεύθυνοι Εργαστηρίου: Έλενα Σεργεντάνη Κοινωνιολόγος, Νικηφόρος Φάρκωνας Κοινωνιολόγος

• 16 Δεκεμβρίου 2016: Συζητήσεις Εφήβων στους μαθητές του σχολείου από την ΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ "ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ" ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ. Ομιλήτρια: Έλενα Σεργεντάνη Κοινωνιολόγος.

• 22 Δεκεμβρίου 2016: Γιορτινή Παράσταση Αστεριών - Τοπικά κάλαντα απο τη μαθητητική χορωδία. Εκδήλωση σέ όλους τους μαθητές του σχολείου. Υπεύθυνη καθηγήτρια: Γαμπιεράκη Χρυσή.

• 09 Ιανουαρίου 2017:   Ο Πρόεδρος του Συλλόγου Πατμίων Ρόδου << Όσιος Χριστόδουλος>> κ. Αριστείδης Μιαούλης παρέδωσε ακριβές αντίγραφο παραδοσιακής ανδρικής φορεσιάς στη διευθύντρια του σχολείου Γαμπιεράκη Χρυσή. Η παράδοση έγινε παρουσία όλων των μαθητών στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου.

•  27 Ιανουαρίου 2017:  Ημέρα του Ολοκαυτώματος  1η - 2η ώρα Εκδήλωση σε όλους τους μαθητές του σχολείου μαζί με τους μαθητές του Γυμνασίου Πάτμου. Υπεύθυνος καθηγητής: Κολιγκιώνης Ευάγγελος.

• 27 Ιανουαρίου 2017:   Κοπή Βασιλόπιττας στους εκπαιδευτικούς και μαθητές του σχολείου από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.

•  27 Ιανουαρίου 2017: Γιορτή Τριών Ιεραρχών 7η ώρα. Υπεύθυνος καθηγητής: π.Λούπος Γεώργιος.

• 30 Ιανουαρίου 2017: Εκκλησιασμός στην Παναγιά Χώρας.

• 07 Φεβρουαρίου 2017: Ημέρα του Ασφαλούς Διαδικτύου ενημερωτική τηλεδιάσκεψη απο τη Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος στους μαθητές του σχολείου στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων μαζί με τους μαθητές του Γυμνασίου . Υπεύθυνος καθηγητής: Σκαπέτης Κωνσταντίνος

• 11 Φεβρουαρίου 2017:. Συμμετοχή στο 13ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Βιολογίας 2017 - Διεθνής Ολυμπιάδα Βιολογίας  . Το Σχολείο εξεταστικό κέντρο. Υπεύθυνη καθηγήτρια: Βολικού Αντιγόνη.

• 17 Μαρτίου 2017: Συμμετοχή στο 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό 'Σκιτσοφρένεια 2017'. Υπεύθυνος καθηγητής: Σκαπέτης Κωνσταντίνος - Βασίλειος.

• 18 Μαρτίου 2017: Συμμετοχή στο 31ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Χημείας - Ολυμπιάδα Χημείας 2017. Το σχολείο εξεταστικό κέντρο. Υπεύθυνη καθηγήτρια: Βολικού Αντιγόνη.αρτίου 2017.

• 20 Μαρτίου 2017: Συμμετοχή στο Πείραμα του Ερατοσθένη για τον υπολογισμό της ακτίνας της Γης,την 6η ώρα για τους μαθητές της Β' Λυκείου. Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Μωυσιάδου Βασιλικη.

• 21 Μαρτίου 2017: Ενημέρωση των μαθητών του σχολείου στα πλαίσια του εορτασμού της " Πανελλήνια Ημέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού" , την 6η και 7η ωρα στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων. Υπεύθυνος καθηγητής: Παπαδόπουλος Ιωάννης.